Category Archives: Artykuły

rusztowania

Usuwanie płyt azbestowych. Remont budynków z wielkiej płyty krok po kroku

Azbest był materiałem, który doceniano za jakość, trwałość i niezawodność. Był szczególnie popularny w latach 60-tych i 70-tych, jednak już od lat 80-tych zaczęto zauważać wzrost zachorowań na pylicę, inne choroby płuc, czy też nowotwory. Szczególnie dotyczyło to pracowników, którzy pracowali z tym materiałem. Dlatego należy zastosować odpowiednie rozwiązania, dzięki którym można bezpiecznie i szybko usunąć azbest. Tutaj niezwykle ważna jest precyzja i zastosowanie odpowiednich urządzeń takich jak rusztowania elewacyjne.

bezpiecznik-automatyczny-25a-ghs101-e27

Poznaj podstawowe zadania bezpiecznika automatycznego

Wyłącznik nadmiarowo-prądowy znajduje się niemal w każdej skrzynce rozdzielczej przynależącej do instalacji elektrycznej. Jego funkcja w zabezpieczeniu obwodów elektrycznych jest nieoceniona. Poznaj podstawowe zadania bezpiecznika i dowiedz się, jak jest zbudowany.

3D-Illustration CNC Metalfräse

Nowoczesna obróbka materiałowa

Maszyny CNC to po prostu skrót angielskiej nazwy: Computerized Numerical Control, co przetłumaczone, jako „komputerowa kontrola numeryczna”, odnosi się do elektronicznej metody sterowania obrabiarek, czyli maszyn CNC służących do obróbki skrawaniem (tokarki, wiertarki, frezarki, itd.) i formowania plastycznego (prasy, prasy krawędziowe, zaginarki, wytłaczarki, itd.)

grafika

Top 5 najlepszych grzejników do salonu

Ogrzewanie grzejnikowe cieszy się największą popularnością i nawet w nowo wybudowanych budynkach nadal jest wybierane. Wszak jest ono stosunkowo niezawodne, a wybierając odpowiednie grzejniki bardzo łatwo utrzymać odpowiednią i ustawioną temperaturę. Grzejniki już dawno wyszły poza swoją rolę i obecnie stały się także świetną ozdobą i dopełnieniem aranżacji. Dlatego w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam naszym zdaniem top 5 najlepszych grzejników. Nasze zestawienie rozpoczniemy od miejsca pierwszego, które przyznajemy niezawodnym grzejnikom Vertex Plan.

EV charging station

Czym odznaczają się silniki jednofazowe?

Interesują Was tego typu silniki elektryczne? Jakie mają cechy charakterystyczne? Gdzie mogą być zastosowane? Jak aspekty brać pod uwagę w trakcie ich zakupu?

foto

Materiały ścierne, które warto mieć zawsze w garażu

W myśl zasady, że nigdy nie wiadomo, co może przydać się w garażu, nie tylko dla majsterkowiczów, ale osób radzących sobie z koniecznością drobnych napraw polecane są materiały ścierne. Zardzewiałe narzędzia, czy stół majsterkowicza na którym wykonuje się różne projekty. Jest wiele sytuacji, w których profesjonalne materiały ścierne sprawdzą się w garażu.

washing-2933215_1920

Co warto wiedzieć przed zakupem pralki? Oto 5 porad

Mądry Polak po szkodzie – prawda stara jak świat. Oszczędzimy Ci złości, zmartwień i wyrzutów sumienia spowodowanych niewłaściwym wyborem pralki. Zanim dokonasz zakupu konkretnego modelu, dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę. Podpowiadamy poniżej.