Budujemy budę dla psa – jakie materiały będą potrzebne?

top_pies_w_ogrodzie

Wykonanie ciepłego, przytulnego schronienia dla pupila to zadanie, z którym każdy upora się bez problemu. Wystarczy dobrać odpowiednie materiały, zgromadzić zestaw potrzebnych narzędzi, wykonać wstępny projekt i już możemy zabrać się do roboty!

Potrzebne narzędzia

Z naszego domowego warsztatu wybrać musimy zestaw narzędzi, które ułatwią nam pracę. Warto więc przygotować piłę ręczną lub pilarkę łańcuchową, za pomocą której przytniemy deski do odpowiednich wymiarów. Przydatna okazać się może także szlifierka. Podczas montażu nie obędzie się bez wiertarki – zdecydowanie ułatwi nam ona przygotowanie różnego rodzaju otworów montażowych. Jeśli mamy na wyposażeniu także wkrętarkę, będzie to kolejny sposób na przyspieszenie pracy. Warto poszukać także w skrzynce z narzędziami łączników ciesielskich. Poza tym koniecznie przygotujmy miarkę, ołówek oraz poziomice; to obowiązkowe wyposażenie każdego majsterkowicza, które sprawi, że każde dzieło będzie równe, proste i estetyczne. Jeśli planujemy przykryć budę dla psa gontem bitumicznym, warto przygotować także palnik gazowy.

Jakie materiały nadadzą się na budę dla psa?

Jeśli zgromadziliśmy już zestaw potrzebnych narzędzi, możemy przystąpić do kompletowania niezbędnych materiałów budowlanych. Budę dla czworonoga postawić możemy z różnego rodzaju surowców – koniecznie należy jednak zwrócić uwagę, aby były one nietoksyczne, nie pyliły i nie wywoływały alergii. Dzięki temu będziemy pewni, że nasz pies przebywa w zdrowym i naturalnym otoczeniu. Aby buda jak najdłużej spełniała swoje zadanie, warto postawić na materiał wytrzymały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Doskonałym surowcem będzie zatem drewno poddane odpowiedniej impregnacji. Wykorzystać możemy także wytrzymałą płytę OSB. Do ocieplenia budy potrzebny będzie styropian, który umieścimy pomiędzy dwoma warstwami ścianek. Istotne jest także ocieplenie podłogi. Wykończenie dachu można wykonać z dachówek lub gontu bitumicznego. Stawiając budę na lata, warto dopasować materiał zadaszenia do dachu domu.

Budujemy budę!

Czy wiesz, jak zrobić budę dla psa? Zacznij od ustalenia wymiarów. Projekt budy dla psa powinien uwzględniać wielkość naszego pupila – główna komora powinna zmieścić czworonoga zwiniętego podczas snu, a także pozwolić mu wygodnie usiąść. Do długości psa podczas snu należy dodać około 20 cm; do wysokości siedzącego zwierzęcia również trzeba dodać 20 cm. Wielkość wejścia określamy natomiast mierząc wysokość pas od ziemi do karku oraz uwzględniając jego szerokość. Pamiętajmy, aby nie tworzyć zbyt wielkich otworów wejściowych, ponieważ ciepło będzie przez nie ulatywać. Mając gotowy projekt, możemy przystąpić do budowy szkieletu. Łącząc poszczególne elementy pamiętajmy, aby pozostawić odpowiednią przestrzeń na ocieplenie. Warto zastanowić się nad postawieniem budy z gankiem. Zadaszona otwarta przestrzeń umożliwi naszemu pupilowi wylegiwanie się i obserwowanie otoczenia nawet podczas deszczu.

Buda dla psa to świetny pomysł na zapewnienie pupilowi nieco własnej przestrzeni i przytulnego schronienia na świeżym powietrzu, co dla każdego czworonoga będzie z pewnością przyjemniejsze niż przesiadywanie w ogrzewanym domu czy mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *