Charakterystyka i zastosowanie uszczelek samoprzylepnych

Construction Materials. Sealing tape for Windows and doors in a roll

Samoprzylepne uszczelki wykonane z gumy EMDM są sprawdzonym sposobem uszczelniania drzwi, okien, włazów oraz pokryw. To tylko kilka z wielu zalet jakimi mogą pochwalić się te wszechstronne produkty.

O samoprzylepnych uszczelkach słów kilka

Uszczelki samoprzylepne ze spienionej gumy EMDM posiadają zastosowanie w centralach komunikacyjnych, kanałach wentylacyjnych, budownictwie, branży kolejowej oraz energetyce. Ich uniwersalna budowa sprawia, że są one produktami wszechstronnymi.

-Tego typu uszczelki cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w gospodarstwach domowych, jak i w niewielkim biznesie. Stosuje się je do uszczelnienia lub wygłuszenia najróżniejszych przedmiotów, takich jak drzwi, szafy, skrzynie czy pokrywy, wykonanych ze szkła, metali, plastiku czy lakierowanego drewna – tłumaczy nasz rozmówca, reprezentant firmy Larkis.

Kluczem do sukcesu samoprzylepnych uszczelek jest materiał z jakiego są wykonane. Posiada on miniaturowe pęcherzyki gazu, które przypominają piankę lub gąbkę. Ponadto, jest wyjątkowo elastyczny, toteż łatwo poddaje się naciskowi i dopasowuje się do uszczelnianej powierzchni.

Cechy charakterystyczne

Uszczelki samoprzylepne występują w wielu kształtach i kolorach, dlatego bez trudu można wybrać tę w pełni dopasowaną do swoich potrzeb. Odporne są na działanie ozonu i wody, a w niskich temperaturach zachowują swoją elastyczność. Co więcej, produkty te wyróżniają się wyjątkowo wysoką trwałością. Swoje właściwości zachowują nie tylko podczas mrozów, ale także przy wysokich temperaturach.

Istotną cechą uszczelek samoprzylepnych jest ich długowieczność. Pomimo upływu lat nie tracą one bowiem swoich właściwości. Ich trwałość jest największa wtedy, gdy zostaną naklejone do poł roku po nałożeniu kleju i zrywanej taśmy.

Samoprzylepne uszczelki umożliwiają szybkie, skuteczne i proste uszczelnienie drzwi i okien. Ich montaż jest prosty, a w znacznym stopniu wpływa na komfort domowników, chroniąc ich przed wilgocią, zimnem i kurzem. Tym samym pomagają w zmniejszeniu kosztów zużycia energii. Ponadto, mogą stanowić świetny izolator dźwięku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *