Co trzecie mieszkanie z rynku pierwotnego kupowane jest na wynajem

870905208_c477be8c2e

Polacy stale poszukują nowych metod na to, aby pomnożyć swoje pieniądze. Jedną z najskuteczniejszych jest obecnie posiadanie swojej nieruchomości, którą traktuje się albo jako długoterminową lokatę kapitału, albo przeznacza się pod wynajem. Ta druga opcja cieszy się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ już nawet co trzecie nowe mieszkanie kupowane jest na wynajem.

Sposobów na inwestowanie pieniędzy jest mnóstwo – wśród nich znajduje się także zakup nieruchomości, który na tle innych wyróżnia się wysoką stopą zwrotu, chociaż wymaga sporych nakładów finansowych oraz czasu, aby uzyskać najlepsze zyski. Nie odstrasza to jednak Polaków, którzy coraz częściej kupują również mieszkania za gotówkę. Jednym z powodów takiej decyzji jest też niskie oprocentowanie lokat bankowych, co zniechęca do przechowywania oszczędności w bankach.

Duży popyt na mieszkania na wynajem, szczególnie w dużych miastach, powoduje, że to właśnie w nich najczęściej kupowane są nieruchomości na wynajem. Przykładowo mieszkania w Warszawie z rynku pierwotnego i w innych dużych miastach uznawane są za jedną z najlepszych inwestycji, biorąc pod uwagę średnie ceny czynszów i zainteresowanie wynajmujących.

Chociaż Polacy nadal wolą posiadać własne mieszkanie, to jednak coraz więcej z nas woli je wynajmować – powodem takiego stanu rzeczy jest zarówno niska zdolność kredytowa niepozwalająca na kupno własnego „M”, a także większa mobilność, jaką daje wynajem.

Jednocześnie zapowiadany przez rząd program Mieszkanie Plus wcale nie odstrasza potencjalnych inwestorów. Program ten ma na celu zwiększenie dostępności niedrogich mieszkań przeznaczonych na wynajem, jednak już teraz wiadomo, że będzie on zarezerwowany tylko dla wybranych osób, głównie rodzin wielodzietnych oraz z niższymi dochodami, a także ceny czynszów, jak wskazują zapowiedzi, nie będą również znacznie różniły się od tych na wolnym rynku.

Wobec tego zakupienie mieszkania na wynajem jest bardzo dobrą decyzją – trzeba tylko wybrać odpowiednie lokum, żeby było ono przyszłościową lokatą kapitału i cieszyło się zainteresowaniem wynajmujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *