Dobrze ogrodzone, czyli czy warto wybrać ogrodzenie panelowe?

asdsad

Ogrodzenia panelowe, czyli gotowe płoty wykonane z prefabrykatów są bardzo ciekawym i z roku na rok coraz popularniejszym rozwiązaniem wybieranym w kwestii ogradzania posesji i terenu. Można wybierać spośród gotowych wzorów metalowych, drewnianych i betonowych ogrodzeń panelowych.

Duża popularność
Jeszcze do niedawna ogrodzenia panelowe można było spotkać tylko przy obiektach sportowych czy też zakładach produkcyjnych. Dziś ze względu na mnogość wzorów, oszczędność czasu i pieniędzy są one chętnie wykorzystywane do ogradzania posesji przez właścicieli prywatnych nieruchomości. Estetyczne łączenia i wytrzymałe materiały idealnie współgrają z każdym otoczeniem.

Różne rodzaje
Na rynku dostępnych jest kilka typów ogrodzeń panelowych, różniących się głównie technologią montażu oraz materiałami wykorzystanymi przy ich produkcji. To właśnie te dwie cechy w głównej mierze decydują o sztywności i trwałości ogrodzenia oraz o stopniu zabezpieczenia terenu. Można, zatem wyróżnić:

 • ogrodzenia stalowe – najmocniejsze, z powłoką antykorozyjną, odporne na wszelkie niekorzystne działanie czynników atmosferycznych;
 • panele drewniane – estetyczne i eleganckie, aczkolwiek wymagające częstej konserwacji;
 • betonowe prefabrykaty – chętnie stosowane ze względu na mnogość form, kształtów
  i kolorów;
 • ogrodzenia panelowe z wymiennymi elementami – innowacyjne rozwiązanie pozwalające zmieniać wygląd ogrodzenia w dowolny sposób (wymienne elementy, np. choinki, kwiatki, napisy itd.).

Praktycznie same zalety
Wybór ogrodzeń panelowych jest o tyle trafny, o ile nie przeszkadza nam fakt prawie całkowitej widoczności tego, co znajduje się za płotem. Jednak prześwity ogrodzeń panelowych można łatwo zasłonić ozdobnymi roślinami. Poza tą jedną, małą wadą ogrodzenia panelowe wydają się mieć same zalety:

 • Znacznie niższa cena niż np. ogrodzeń kutych.
 • Łatwy sposób montażu, oszczędność czasu.
 • Uniwersalność – przęsła mogą być montowane do stojących już słupków.
 • Trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.
 • Duży asortyment rozmiarów, wzorów, wysokości i kolorów.
 • Estetyczny wygląd.

One Response to Dobrze ogrodzone, czyli czy warto wybrać ogrodzenie panelowe?

 1. Michał pisze:

  swietnie takie ogrodzenia wyglądają. Sam na wiosnę będę się decydował na podobne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *