Category Archives: Dom

grafika

Top 5 najlepszych grzejników do salonu

Ogrzewanie grzejnikowe cieszy się największą popularnością i nawet w nowo wybudowanych budynkach nadal jest wybierane. Wszak jest ono stosunkowo niezawodne, a wybierając odpowiednie grzejniki bardzo łatwo utrzymać odpowiednią i ustawioną temperaturę. Grzejniki już dawno wyszły poza swoją rolę i obecnie stały się także świetną ozdobą i dopełnieniem aranżacji. Dlatego w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam naszym zdaniem top 5 najlepszych grzejników. Nasze zestawienie rozpoczniemy od miejsca pierwszego, które przyznajemy niezawodnym grzejnikom Vertex Plan.

eco-house1

Energooszczędne domy – inwestycja w przyszłość

Powoli nadchodzi czas rewolucji budowlanych. Za kilka lat energooszczędne budownictwo będzie nie tylko wyborem, ale przede wszystkim przymusem. Zgodnie z nowelizacją Dyrektywy EPBD (The Energy Performance of Buildings Directive 2002/91/EC) od końca 2020 roku na terenie krajów europejskich mają powstawać tylko i wyłącznie budynki wyróżniające się niemalże zerowym zapotrzebowaniem na energię.

ipswich-2417547_960_720

Jak rozpoznać dobre drzwi antywłamaniowe?

Bezpieczne wejście do domu lub mieszkania zapewniają drzwi antywłamaniowe. W sprzedaży możemy znaleźć wiele różnych konstrukcji, dlatego warto zapoznać się bliżej z różnymi ofertami producentów. Na co powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Window home with raindrops

Jak mądrze wybierać okna do domu?

Okna to wybór na lata, dlatego powinien być dobrze przemyślany. Decyzja o zakupie tych najdroższych, cechujących się najwyższymi parametrami, wcale nie musi być decyzją najrozsądniejszą. W zależności od tego, gdzie mieszkamy i czego oczekujemy, nie wszystkie aspekty są przecież jednakowo ważne, nie warto więc przepłacać za coś, co się do niczego nie przyda. Jak zatem mądrze wybrać okna do domu?

haha

Polacy kupują nowe mieszkania najczęściej w całej Europie

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami prosto od deweloperów jest rekordowe. Statystyki wykazują, że niemalże co druga złotówka, która wydawana jest na mieszkania w Polsce, trafia do deweloperów. To jeden z najwyższych wyników w całej Europie.

dachowka

Budujesz dom? Postaw na solidny dach

Dach to jeden z najważniejszych elementów domu. Nie tylko stanowi zewnętrzną ochronę przed deszczem, wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Od wewnątrz ma za zadanie zapobiegać stratom ciepła i gromadzeniu się wilgoci na poddaszu. Poza czysto praktycznymi funkcjami jest także dość istotnym czynnikiem wpływającym na estetykę budynku.

just built new modern apartment buildings in Lodz, Poland

Zalety kupna mieszkania na parterze

Mieszkania na parterze nie cieszą się zwykle zbyt dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych kupców. Powody ku temu są różne – mówi się, że taki lokal jest trudniejszy do zbycia, a miesięczny czynsz wynosi więcej, niż w przypadku mieszkań na innych piętrach. Jednak, mieszkania na parterze mają swoje zalety.