Drabina ewakuacyjna – co powinieneś o niej wiedzieć?

oo

Niektórzy drabinę ewakuacyjną kojarzą jedynie z zapisów BHP, inni coś o niej słyszeli, ale nigdy nie widzieli i nie korzystali z niej. Jeszcze inni wiedzą coś o niej, ale nie do końca mają pojęcie do czego służy i po co tak naprawdę jest. Pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą jaką należy wiedzieć o drabinie ewakuacyjnej jest to, że służy do bezpiecznej ewakuacji ludzi będących w strefie zagrożenia.

Tak naprawdę najważniejsze już zostało powiedziane – drabina ewakuacyjna ratuje życie. Jednak, jest jeszcze kilka istotnych informacji charakteryzujących tę konstrukcję.

  1. Docelowo powinna zapewniać dostęp do wszystkich pomieszczeń i części budynku. To bardzo ważna kwestia, jednak jeszcze ważniejsze jest to, żeby wiedzieć gdzie w przypadku zagrożenia takich drabin szukać. Dlatego należy w odpowiednich miejscach umieścić mapę dróg ewakuacyjnych lub zorganizować szkolenie ewakuacyjne.

  2. Drabiny ewakuacyjna montuje się także na wielkogabarytowych maszynach lub konstrukcjach. Wynika to oczywiście nie tylko z bezpieczeństwa, ale także z praktycznego wykorzystania konstrukcji drabiny montowanej na stałe.

  3. Znajdziemy je również w różnego rodzaju studzienkach czy komorach. Podobnie jak w punkcie powyższym – jest to idealne rozwiązanie dla swobodnego i komfortowego wchodzenia jak i schodzenia z tego typu budowy.

  4. Twój dom jednorodzinny również powinien ją posiadać! Zgodnie z obowiązująca normą należy zapewnić dostęp do wszystkich pomieszczeń i części budynku – w tym także do komina. Dzięki temu umożliwisz wykonywanie kominiarzowi rutynowych kontroli swojego komina. A to niesie ze sobą nie tylko bezpieczeństwo, ale także i szczęście (o ile nie zapomnisz złapać się za guzik!).

  5. Drabiny ewakuacyjne mogą zostać twórczo zaprojektowane. Tak to możliwe – coraz częściej architekci dbają o estetyczny wymiar budynku. W interesie wszystkich jest, by budynek był estetyczny i bezpieczny jednocześnie.

  6. Drabiny ewakuacyjne montowane są na stałe. Dlatego tak ważne jest, by wybór producenta był przemyślany. Solidne drabiny ewakuacyjne to drabiny firmy Crynoline. Producent ten naprawdę dba o to, aby drabiny montowane na stałe były bezpieczne i bezkonkurencyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *