Elektronarzędzia bezszczotkowe. Co to takiego?

head-19901_640

Klasyczne narzędzia z silnikami komutatorowymi odchodzą w niepamięć. Coraz częściej na rynku można spotkać narzędzia bezszczotkowe, stanowiące bardziej skuteczną i trwalszą alternatywę. Czym różnią się jedne maszyny od drugich?

Dłuższa żywotność i większa skuteczność

Urządzenia z silnikami prądu stałego mają zamontowane pręty i szczotki, które szybko się zużywają. Części tego rodzaju są także mocno awaryjne. Ich wyeliminowanie sprawia, że cały układ staje się wytrzymalszy i bardziej ekonomiczny. Zamiast prętów i szczotek w urządzeniach montuje się specjalny chip oraz konstrukcję z uzwojonym stojanem. Pole magnetyczne wirnika jest wytwarzane dzięki umieszczonym magnesom. Dzięki tego typu rozwiązaniom urządzenia działają bez zarzutu, a jednocześnie są o wiele mniej awaryjne niż aparaty ze szczotkami.

Zalety elektronarzędzi bezszczotkowych

Narzędzia bezszczotkowe mają wiele zalet. Przede wszystkim bardzo ekonomicznie wydatkują one energię. Ze względu na brak tarcia wywołany pracą szczotek prąd nie jest bardzo natężony i nie pojawia się nadprogramowe ciepło na obudowie maszyny. Oczywiście ma to korzystny wpływ na cały silnik. Brak ryzyka przegrzania wydłuża żywotność urządzenia. Ponadto wyeliminowanie ciepła pozwala na długotrwałą pracę bez przerwy. Na jednym, w pełni naładowanym akumulatorze można pracować 1,4 raza dłużej niż przy tradycyjnych komutatorowych silnikach prądu stałego.

Co ważne, zamontowane chipy są w stanie precyzyjnie kontrolować prędkość obrotową. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że elektronarzędzia tego rodzaju są znacznie mniejsze i bardziej wydajne.

Gdzie zaopatrywać się w elektronarzędzia bezszczotkowe?

Urządzenia bezszczotkowe robią prawdziwą furorę. Mają je w swojej ofercie najważniejsze marki w branży. Już niedługo większość wiertarek, wkrętarek lub młotków będzie napędzana tego rodzaju motorami. Przed zakupem elektronarzędzi bezszczotkowych pamiętajmy więc, by nie zwracać uwagi na hasła w postaci „tylko tutaj możesz kupić…”. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na to, czy  konkretny sklep może pochwalić się atestami. Ponadto ważna jest trzeźwa ocena oferty konkretnego punktu handlowego. Jeżeli towar jest często wymieniany, a na półkach można znaleźć produkty czołowych producentów, nie ma się czym martwić.

Godnym polecenia punktem sprzedaży z elektronarzędziami jest sklep MAGMA. Znajdują się tutaj różnego rodzaju maszyny i akcesoria – oczywiście są one sprzedawane z gwarancją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *