Category Archives: Energia odnawialna

Biogaz – czym jest i jakie są jego dobre oraz złe strony

Rozmawiając na temat przyszłości w kontekście energetycznym coraz częściej wspomina się o tak zwanym biogazie. Czym tak naprawdę jest i czy jego stosowanie może być przyszłością w przemyśle energetycznym, ale nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym postaramy się to wyjaśnić.

geothermal-energy

Plusy i minusy korzystania z energii geotermalnej

Obecnie coraz popularniejszym źródłem odnawialnej energii elektrycznej jest… Ziemia. Dokładnie tak – każdy doskonale zdaje sobie sprawę, iż pod jej powierzchnią znajduje się wypełnione magmą jądro, które generuje mnóstwo ciepła – jest o wiele gorętsze, niż inne znane nam źródła ciepła, a zatem ma możliwość wytworzenia o wiele większych ilości energii – zakładając, iż uda nam się do niego dostać.

photovoltaic

Panele fotowoltaiczne jako doskonałe źródło energii

Zasoby paliw kopalnych nieustannie się wyczerpują, a ich ceny w związku z tym rosną. Jeżeli w dalszym ciągu będziemy bazować przede wszystkim na tych właśnie źródłach energii, po 2020 roku nie tylko stanie się ona bardzo kosztowna, ale w niektórych rejonach może jej nawet okresowo brakować. Stąd konieczność pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, np. przy pomocy paneli fotowoltaicznych.

solar-panels-538114_640

Sposoby pozyskania dotacji na kolektory

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zakup różnego rodzaju i wielkości kolektorów słonecznych. Nic w tym dziwnego – pozwalają one w końcu na pobieranie energii z darmowego, odnawialnego źródła. Są jednak dość drogie i wiążą się z koniecznością wydania od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście jednak z pomocą przychodzi polski rząd, który oferuje osobom zdecydowanym na zakup systemów fotowoltaicznych (lub też pojedynczych kolektorów) dość znaczne dofinansowania.

wind-turbine-1008679_640

Alternatywna energia w naszym domu

Dom to miejsce, w którym spędzamy zdecydowanie najwięcej czasu – czy to na relaksowaniu się, czy też na jakichkolwiek innych czynnościach. Często nawet tutaj pracujemy, a to wszystko sprawia, iż to tu właśnie pobieramy najwięcej prądu. W związku z tym warto pomyśleć nad tym, by zredukować jego zużycie bądź też w jakikolwiek inny sposób sprawić, by rachunki za niego były niższe, a przy okazji nie szkodzić otaczającemu nas środowisku.

solar-panels

Instalacja paneli solarnych – jak się do niej przygotować?

Właściwa instalacja paneli solarnych ma duży wpływ na późniejsze funkcjonowanie panelu, czyli na to, jak dużo energii uda się pozyskać z promieni słonecznych. Odpowiednie usytuowanie i zamocowanie paneli na dachu lub innym przewidzianym do tego miejscu to połowa sukcesu.