Jakie ogrodzenie wybrać dla naszego domu?

images

Każdy właściciel nieruchomości wie, jak ważne jest zabezpieczenie solidnym ogrodzeniem terenu prywatnego, przed wtargnięciem nieproszonych gości. Nie chodzi tu tylko o niemile widziane, nieznane nam osoby, ale także zwierzęta. Bezpańskie psy włóczące się po posesji to niezbyt miły widok. Nie wolno również zapinać o estetyce, odpowiednio dobrane ogrodzenie potrafi nadać niepowtarzalny charakter posesji. 

Kiedy zapada decyzja o montażu ogrodzenia, pojawia się dylemat, jakie będzie najodpowiedniejsze. Rynek budowlany oferuje przeróżne propozycje. Można zdecydować się na tradycyjną siatkę powlekaną lub ocynkowaną, o różnej wielkości oczek i grubości użytego materiału. To chyba najczęściej wybierane rozwiązanie i choć stosunkowo tanie, to zwykle po paru latach wymaga konserwacji, a nawet wymiany.

Dobrym pomysłem są panele ogrodzeniowe, które są wyjątkowo łatwe w montażu, w przystępnej cenie, a ich konstrukcja jest i dość solidna. Niewątpliwym atutem jest także to, że ogrodzenie z paneli składa się z elementów, które w razie uszkodzenia łatwo można wymienić. Do najbardziej trwałych ogrodzeń należą betonowe. Ich zaletą jest to, że praktycznie nie wymagają konserwacji, a materiał z którego są wykonane daje największą prywatność. Żaden wścibski sąsiad nie będzie mógł nas podglądać.

Najbardziej efektowne ogrodzenia wykonane są z elementów kutych, ale nie da się ukryć, wydatki związane z montażem tego typu ogrodzenia nie będą małe, ale efekt końcowy jest wart tej ceny. Ogrodzenia takie służą nam przez lata.

Przeczytaj również: Renowacja ogrodzeń kutych

Wśród wielu dostępnych propozycji, każdy znajdzie coś dla siebie, należy tylko dobrze się zastanowić nad wyborem, ponieważ jego konsekwencje będą nam towarzyszyć przez przynajmniej kilka lat.

5 Responses to Jakie ogrodzenie wybrać dla naszego domu?

 1. Michał pisze:

  Warto zainwestować w ogrodzenie kute, wygląda solidnie i świetnie podkreśla piękny wygląd ogrodu. Ogrodzenia drewniane po kilku latach tracą swój urok i trzeba sporo inwestować.

  Ewentualnie można łączyć ogrodzenia kute z siatkami, tzn. front ogrodu wykonać jako ogrodzenie kute a pozostałe obszar ogrodzenia wykończyć siatką – dużo taniej wychodzi.

 2. Marek55 pisze:

  Jaki jest średni koszt ogrodzenia kutego?

  • KowKK pisze:

   Koszt jest bardzo zróżnicowany bo uzależniony jest ilości elementów kutych na metrze ogrodzenia. Jako przedział cenowy to solidnie wykonane ogrodzenie to kwota od 300zł za metr.

 3. JoWita pisze:

  Dopiero co zamówiłam aluminiowe ogrodzenie typu regular z poziomymi przęsłami. Jestem ciekawa jak to będzie wyglądało przy moim domu, ale na wizualkach prezentuje się naprawdę świetnie. Aluminium nie rdzewieje tak jak stal, na pewno jest bardziej estetyczne.

 4. Marcin pisze:

  Ogrodzenie kute kojarzą mi się z cmentarzami, kościołami itp, ja wybieram nowoczesność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *