Category Archives: Remonty

gniazda

Gniazda i łączniki Ospel Akcent – charakterystyka

Gniazda i łączniki to osprzęt elektroinstalacyjny, z którego korzystamy na co dzień, i który stanowi istotny detal w urządzaniu wnętrza – wyróżnia się na ścianie i najczęściej pozostaje odsłonięty. Dlatego nie należy kupować pierwszych z brzegu gniazd i łączników. Warto wybrać te, których wysoka jakość zapewni bezpieczeństwo i wygodę użytku, a wyglądem będą pasowały do wystroju.

Hands of worker using a silicone tube  for repairing of window indoor

Zastosowanie artykułów silikonowych w budownictwie

Podstawą właściwie prowadzonych prac budowlanych jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Działanie wody lub innych czynników zewnętrznych może przyczyniać się do zniszczenia i niewłaściwego funkcjonowania zamontowanego wyposażenia. Pomocne w tym przypadku mogą być różnego rodzaju silikony.

Construction of new wooden house. Beams frame close up

Z jakich gatunków drewna wykonuje się wiązary dachowe

Wiązary dachowe zastępują typową więźbę. Znacznie ułatwiają one pracę inwestorom oraz budowniczym i poszerzają możliwości konstrukcyjne. Dowiedz się, jakie zalety mają wiązary dachowe, gdzie są stosowane i z jakich gatunków drewna się je wykonuje, aby zapewnić im wieloletnią trwałość i dobre właściwości nośne niezbędne przy dużych inwestycjach budowlanych.

Window home with raindrops

Jak mądrze wybierać okna do domu?

Okna to wybór na lata, dlatego powinien być dobrze przemyślany. Decyzja o zakupie tych najdroższych, cechujących się najwyższymi parametrami, wcale nie musi być decyzją najrozsądniejszą. W zależności od tego, gdzie mieszkamy i czego oczekujemy, nie wszystkie aspekty są przecież jednakowo ważne, nie warto więc przepłacać za coś, co się do niczego nie przyda. Jak zatem mądrze wybrać okna do domu?

Construction Site silhouettes

Montaż rusztowań na terenach nierównych

Rusztowania to konstrukcje niezbędne w wielu pracach budowlanych, między innymi przy remontach, wykończeniach oraz odnawianiu elewacji budynków. Aby były w pełni funkcjonalne muszą być lekkie, łatwe do postawienia, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe i stabilne – w przeciwnym wypadku korzystanie z nich stwarza zagrożenie nie tylko dla pracowników, znajdujących się na rusztowaniu, ale również postronnych osób, znajdujących się w pobliżu. Szczególnie trudnym wyzwaniem jest montaż rusztowaniach na powierzchnia nierównych.

plyty-gk

Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych w budownictwie

Płyty karton gips są produkowane w coraz szerszej gamie właściwości, dzięki czemu możliwości ich zastosowania są praktycznie nieograniczone. W tym artykule podpowiemy Wam jakie płyty wybrać zależnie od różnych typów budynków oraz pomieszczeń.

12677021924_409886b3b5

Nie zgaduj – zlokalizuj przeciek precyzyjnie!

Jeszcze nie tak dawno temu, gdy w instalacji wodnej czy grzewczej pojawiał się wyciek, dokładne określenie miejsca jego wystąpienia było niemalże niemożliwe. Teraz jednak sytuacja jest znacznie lepsza, ponieważ do dyspozycji mamy nowoczesne urządzenia pozwalające na szybkie i dokładne wskazanie punktu, w którym wystąpił problem.

Przyczyny wycieków są rozmaite – może być to uszkodzenie mechaniczne instalacji, ich zły stan techniczny albo też wady produkcyjne materiałów. Niestety, powstanie wycieku nie wróży niczego dobrego, ponieważ najczęściej oznacza drogą naprawę, a im później przeciek zostanie odkryty, tym koszty te rosną.

Najczęściej o przecieku można dowiedzieć się wtedy, gdy widoczne są zawilgocenia na ścianach czy też wypaczenia w podłodze. Inne objawy to: obniżenie się ciśnienia w instalacjach ciśnieniowych lub nieprawidłowe wskazania liczników. W takich sytuacjach warto zadzwonić po firmę, której specjalnością jest sprawdzanie szczelności instalacji wodnej czy grzewczej.

Do metod umożliwiających dokładne wykrycie przecieków należą:

  • metoda termiczna, podczerwieni – wykorzystuje się wówczas kamery termowizyjne, które dokładnie określają zmiany temperatur występujące w miejscu wycieku;
  • metoda akustyczna – wykorzystuje urządzenie nazywane geofonem, który może określić miejsce wycieku na podstawie szumu wody;
  • wodoszczelne kamery inspekcyjne – to urządzenia, które mają zasięg od kilku do nawet kilkunastu metrów, wprowadzane są do rurociągów i pokazują na ekranie miejsca uszkodzeń;
  • metoda gazu znacznikowego – gaz to mieszanina 5% wodoru oraz 95 % azotu; metoda ta polega na wprowadzeniu do instalacji gazu znacznikowego i monitorowaniu, w którym miejscu substancja zacznie wydobywać się na powierzchnię.

Dla uzyskania najlepszego rezultatu, metody te stosuje się najczęściej zamiennie – specjalista dobiera je zależnie od rodzaju instalacji i jej umiejscowienia.

Firmy, które świadczą usługi w tej branży, działają dzisiaj praktycznie w całej Polsce. Dlatego też znalezienie specjalistów od wykrywania przecieków w Warszawie, jest banalnie proste. Nie warto zwlekać, ponieważ każdy dzień opóźnienia może pogorszyć sprawę!

źródło artykułu: Wyciek.eu