Top 5 najlepszych grzejników do salonu

grafika

Ogrzewanie grzejnikowe cieszy się największą popularnością i nawet w nowo wybudowanych budynkach nadal jest wybierane. Wszak jest ono stosunkowo niezawodne, a wybierając odpowiednie grzejniki bardzo łatwo utrzymać odpowiednią i ustawioną temperaturę. Grzejniki już dawno wyszły poza swoją rolę i obecnie stały się także świetną ozdobą i dopełnieniem aranżacji. Dlatego w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam naszym zdaniem top 5 najlepszych grzejników. Nasze zestawienie rozpoczniemy od miejsca pierwszego, które przyznajemy niezawodnym grzejnikom Vertex Plan.

Top 1 – bo zwycięzca może być tylko jeden

Urządzanie salonu wcale nie jest proste. Wszak liczy się ergonomia, ale i estetyka. Dlatego szukając odpowiednich grzejników poza parametrami technicznymi należy też wziąć pod uwagę estetykę, wszak salon to pomieszczenie reprezentacyjne. Doskonałe parametry techniczne i elegancką prezencje mają grzejniki Vertex Plan. Można je określić mianem szyku i elegancji w jednym. Otóż szeroki wybór rozmiarów grzejników Vertex Plan sprawia, że bardzo łatwo można dopasować je do każdej kubatury pomieszczenia i nie trzeba obawiać się przytłoczenia, czy optycznego zmniejszenia przestrzeni. Warto zwrócić uwagę na geometryczny kształt, który jednocześnie wpisuje się w aktualne trendy, zatem takie grzejniki sprawdzą się zarówno do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu, jak i w wersji glamour. Producent w przypadku niezawodnych grzejników Vertex Plan zadbał o zabezpieczenia antykorozyjne, dzięki temu wszystkie modele są jeszcze bardziej niezawodne. Kolejną ich zaletą jest fakt, że współpracują z każdym źródłem ciepła.

Top 2 – jakość i niezawodność w przystępnej cenie

Drugie miejsce w naszym zestawieniu najlepszych grzejników do salonu zajmują grzejniki Planar Style. Są to dekoracyjne grzejniki w minimalistycznym stylu. Warto tutaj zwrócić uwagę na estetykę, gdzie płat czołowy jest idealnie gładki. Podkreśla to ciekawą estetykę tych modeli, a jednocześnie w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo. Otóż brak ostrych krawędzi zapobiega urazom. Równa i jednolita struktura sprawia również, że kurz nie osadza się w szczelinach. Zatem utrzymanie w czystości takich grzejników jest banalnie proste. Polecane są one również dla alergików i astmatyków. Kolejną zaletą grzejników jest fakt, iż szybko się nagrzewają, a jednocześnie doskonale utrzymują temperaturę. Zasilane są od dołu. Posiadają też zawór termostatyczny, który nie zaburza estetyki.

Top 3 – dizajn w świetnym wydaniu

Czego nie może zabraknąć w salonie, gdy kubatura tego pomieszczenia jest mała? Otóż odpowiedź jest banalnie prosta. Aby powiększyć optycznie przestrzeń konieczne jest lustro. Poza tym stanowi ono świetną dekorację. A co powiesz na grzejnik w formie lustra? W naszym zestawieniu miejsce trzecie przyznajemy grzejnikom dekoracyjnym Instal Projekt, a dokładnie grzejnikom dekoracyjnym, których powierzchnia tworzy efekt lustra. Zatem design ma tu niewątpliwie świetne wydanie. Grzejnik wykonany jest ze stali węglowej, zatem jest trwały, jednak parametry techniczne są niższe niż w przypadku niezawodnych grzejników Vertex Plan.

Top 4 – wysoka jakość i cena

Czwarte miejsce w naszym zestawieniu zajmuje grzejnik pionowy firmy Purmo. Otóż jego parametry techniczne są imponujące. Wykonany jest z głęboko tłocznej blachy niskowęglowej walcowanej na zimno, dzięki temu jest bardzo trwały. Również estetyka zachwyca linearną formą i zaokrąglonymi krawędziami. Zatem to doskonały wybór do salonu, gdyż ma dekoracyjny charakter. Niestety cena jest wysoka.

Top 5 – grzejniki w formie obrazów… i nie trzeba nic dodać

Obraz na ścianie w salonie to absolutne must have. A jakby obraz był też grzejnikiem? To świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w modnych wnętrzach, gdzie duży nacisk kładziony jest na estetykę. Niewątpliwie takie grzejniki marki Instal Projekt świetnie się prezentują i zasługują na uwagę. Ale mają też małą wadę. Ich moc grzewcza nie jest za duża, zatem poza ogrzewaniem grzejnikowym warto też zamontować ogrzewanie podłogowe, co niestety jest dosyć kosztowne. Zatem, gdy masz ograniczony budżet to wybierz inny rodzaj grzejników dekoracyjnych.

Naszym zdaniem przedstawione top 5 grzejników sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście należy wybrać odpowiedni wymiar, który będzie pasował do rozmiaru salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *